Destination Poland i Erasmus +

Nasze przedszkole współpracuje z Panem Julien Hallier
-współwłaścicielem i kierownikiem firmy Destination Poland,
Francuzem mieszkającym i działającym zawodowo w Krakowie,
m.in. w zakresie turystyki przejazdowej i edukacji dla francuskiej młodzieży.

Julien Hallier jest ambasadorem kampanii
„Tu chcę żyć. Kraków 2030”,
której celem jest zachęcenie mieszkańców do zaangażowania się w prace
nad Strategią Rozwoju Krakowa 2030.
Został także wyróżniony Dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego «za wkład w rozwój i promocję turystyki w Województwie Małopolskim».

Gratulacje Julien ! Życzymy dalszych sukcesów !!!

Destination Poland jest wiarygodną, docenianą i jedyną firmą tak szeroko specjalizującą się w stosunkach francusko-polskich, której celem jest promowanie Krakowa i Polski na rynkach francuskojęzycznych jako trakcyjnej destynacji do organizowania wyjątkowych wydarzeń firmowych i biznesowych oraz poznawania bogatego dziedzictwa kulturowego, religijnego i przyrodniczego kraju w grupach zorganizowanych.

Od 2011 roku Pan Julien Hallier jest koordynatorem
projektów mobilności edukacyjnej "Erasmus +" w Polsce
dla kilku szkół francuskich z obszaru kształcenia zawodowego.
Celem projektów jest wspieranie międzynarodowej mobilności osób w trakcie szkolenia zawodowego, połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie wzmocnienie więzi między światem edukacji i pracy.W roku szkolnym 2016/2017 dzięki współpracy z Destination Poland gościliśmy w naszym przedszkolu następujących praktykantów:
Lea ze Szkoły MFR La Capelle (31.10.2016 - 25.11.2016)
Deborah i Anais ze Szkoły MFR Midi-Pyrénées - Ineopole (23.01.2017 – 10.02.2017)
Zoe ze Szkoły MFR Sainte-Bazeille (27.03.2017 - 07.04.2017)
Jim i Elodie (30.10.2017 - 24.11.2017)

23 listopada 2017 r ważnym wydarzeniem dla naszego przedszkola było przygotowanie przedstawienia "Hej na krakowskim rynku !" z okazji zakończenia projektu mobilności europejskiej "Erasmus +" dla francuskiej szkoły MFR La Capelle w przedszkolach w Krakowie.
W przygotowania zaangażowani byli wszyscy pracownicy przedszkola. W pobliskim budynku TVP zaproszeni rodzice oraz goście mieli okazję podziwiać przedszkolaki w strojach gołębi, lajkoników, krakowskich kwiaciarek, wawelskich smoków, krakowiaków i krakowianek. Nie zabrakło także króla Kraka z królewnami oraz Szewczyka, który jak głosi legenda pokonał groźnego smoka. Dzieci przedstawiły najważniejsze informacje o naszym pięknym mieście, a na koniec starszaki z dumą zatańczyły krakowiaka, wprawiając w zachwyt całą zgromadzoną widownię. Po przedstawieniu w budynku naszego przedszkola na rodziców z Rady Rodziców oraz studentów z Francji czekał poczęstunek - kilka francuskich smakołyków.

23 listopad - "Hej na krakowskim rynku !" (podsumowanie projektu "Erasmus +", występ dzieci w budynku Telewizji TVP)
GALERIA NR 1 :https://photos.app.goo.gl/HunOGOaWNFBE3mTG3
GALERIA NR 2:https://photos.app.goo.gl/FqmnxqmCzm8CYvp13Przedszkolowo.pl logo