Historia i teraźniejszość

Samorządowe Przedszkole nr 92 mieści się w dwóch budynkach architektonicznie przypominających przedwojenne dworki otoczone dużymi, pięknymi ogrodami. Zlokalizowane są one na malowniczych wzgórzach Krzemionek Podgórskich przy ul. Parkowej 14 oraz ul. Krzemionki 33, z dala od ruchliwych ulic i miejskiego zgiełku. Dużo zieleni oraz jeden z najładniejszych parków dzisiejszego Krakowa „Park Bednarskiego", tworzą wspaniałe tereny rekreacyjne oraz miejsce dla pobytu i wszechstronnego rozwoju małych dzieci. Nazwa przedszkola „”Dworek na Krzemionkach” została nadana w 2003r. Była ona wybrana w drodze konkursu przez rodziców. Określenie "Dworek" funkcjonowało od dawna wśród rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola oraz wśród mieszkańców dzielnicy Kraków-Podgórze. „Dworek””kojarzy się z atmosferą domowego ciepła, spokojem i beztroską. Symbolizuje tradycję, kulturę i solidny fundament przygotowania dziecka do życia z zachowaniem dziedzictwa kulturowego. Mimo, iż budynki powstały ponad 50 lat temu staramy się, aby były ciągle modernizowane i upiększane.