O nas

Samorządowe Przedszkole nr 92 mieści się w dwóch budynkach architektonicznie przypominających przedwojenne dworki otoczone dużymi, pięknymi ogrodami. Zlokalizowane są one na malowniczych wzgórzach Krzemionek Podgórskich przy ul. Parkowej 14 oraz ul. Krzemionki 33, z dala od ruchliwych ulic i miejskiego zgiełku.
Dużo zieleni oraz jeden z najładniejszych parków dzisiejszego Krakowa „Park Bednarskiego", tworzą wspaniałe tereny rekreacyjne oraz miejsce dla pobytu i wszechstronnego rozwoju małych dzieci. Nazwa przedszkola „DWOREK NA KRZEMIONKACH” została nadana w 2003r. Była ona wybrana w drodze konkursu przez rodziców. Określenie "Dworek" funkcjonowało od dawna wśród rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola oraz wśród mieszkańców dzielnicy Kraków-Podgórze. "DWOREK” kojarzy się z atmosferą domowego ciepła, spokojem i beztroską. Symbolizuje tradycję, kulturę i solidny fundament przygotowania dziecka do życia z zachowaniem dziedzictwa kulturowego. W wizji i misji naszego przedszkola kładziemy szczególny nacisk na model wychowanka wyposażonego w świadomość swojej tożsamości kulturowej, wyrażającego swoje odczucia w działalności plastycznej i muzycznej inspirowanej przyrodą i sztuką. Mimo, iż budynki powstały ponad 50 lat temu staramy się, aby były ciągle modernizowane i upiększane. Sale dla dzieci są przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do zabaw i gier, które rozwijają zainteresowania i zdolności naszych wychowanków. Posiadamy bogaty księgozbiór, zasób płyt CD, kaset video i magnetofonowych. Nasze przedszkole to wyjątkowe miejsce, zapewniające każdemu dziecku komfort i bezpieczeństwo, w którym grupa rówieśników może się spotkać i wspólnie pobawić. Nasze przedszkole to idealne miejsce dla Waszych pociech.