Relacje

"Hej na krakowskim rynku" - podsumowanie projektu mobilności edukacyjnej "Erasmus+"

Samorządowe Przedszkole Nr 92 w Krakowie współpracuje z Panem Julien Hallier, koordynatorem projektów mobilności edukacyjnej "Erasmus +" w Polsce dla kilku szkół francuskich z obszaru kształcenia zawodowego.
Celem projektów jest wspieranie międzynarodowej mobilności osób w trakcie szkolenia zawodowego, połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie wzmocnienie więzi między światem edukacji i pracy. Dzięki tej współpracy, w ciągu ostatnich dwóch lat nasze przedszkolaki miały okazję gościć sześcioro studentów z Francji.
23 listopada 2017 r ważnym wydarzeniem dla naszego przedszkola było przygotowanie przedstawienia "Hej na krakowskim rynku !" z okazji zakończenia projektu mobilności europejskiej "Erasmus +" dla francuskiej szkoły MFR La Capelle w przedszkolach w Krakowie. W przygotowania zaangażowani byli wszyscy pracownicy przedszkola. W pobliskim budynku TVP zaproszeni rodzice oraz goście mieli okazję podziwiać przedszkolaki w strojach gołębi, lajkoników, krakowskich kwiaciarek, wawelskich smoków, krakowiaków i krakowianek. Nie zabrakło także króla Kraka z królewnami oraz Szewczyka, który jak głosi legenda pokonał groźnego smoka. Dzieci przedstawiły najważniejsze informacje o naszym pięknym mieście, a na koniec starszaki z dumą zatańczyły krakowiaka, wprawiając w zachwyt całą zgromadzoną widownię. Po przedstawieniu w budynku naszego przedszkola na rodziców z Rady Rodziców oraz studentów z Francji czekał poczęstunek - kilka francuskich smakołyków.

Relacja 2018-02-04, 10:52 | autor: Sylwia Duśko