Na straży przyrody

Przedszkolaki z grupy III brały udział w akcji i konkursie ,,Na straży przyrody". Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat ekologii, w tym w szczególności na temat ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Kształtowanie postaw pro-ekologicznych w codziennym życiu.Zajęcia edukacyjne bazowały na angażujących zadaniach logicznych i plastycznych.Materiał podzielony był na trzy bloli:
1) zagrożone gatunki Afryki
2) zagrożone gatunki w Polsce
3) przedszkolak na straży przyrody.
Dzieci otrzymały tematyczne książeczki aktywności oraz ekologiczne ,,rosnące" listy.
Przeprowadzony został konkurs plastyczny na temat ,,Na straży przyrody", czyli działania na rzecz przyrody z akcentem na kwestie związane z ochroną zagrożonych gatunków lub dbania o środowisko w życiu codziennym.
Na koniec realizacji programu dzieci wykonały karmnik dla ptaków.

Relacja 2019-12-18, 16:56 | autor: Renata Rak