Wolontariat Europejski

Wolontariat Europejski (European Voluntary Service - EVS) to program Unii Europejskiej wspierający uczestnictwo w edukacji pozaformalnej. W wolontariacie może uczestniczyć każdy młody człowiek, bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, status społeczny, sytuację materialną itp. Program jest skierowany przede wszystkim do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat. Program umożliwia nawiązanie kontaktów międzynarodowych i wymianę doświadczeń. Zachęca do podejmowania różnorakich działań na rzecz społeczności lokalnej, służących również indywidualnemu rozwojowi. Promuje ideę zjednoczonej Europy.
W kwietniu 2013 r nasze przedszkole uzyskało status Organizacji Goszczącej Wolontariat Europejski . Od tego czasu mamy okazję gościć w naszej placówce wolontariuszy z różnych krajów Europy, którzy wspomagają pracę nauczycieli oraz towarzyszą i pomagają dzieciom w codziennych zadaniach.
W tym roku, od 15 lutego w grupie maluchów gościmy INES - wolontariuszkę z Francji . Nasze przedszkolaki są bardzo dumne z jej obecności, a wzajemna sympatia do siebie jest ogromna :)

GALERIA ZDJĘĆ Z POBYTU WOLONTARIUSZA: